Muzeum vás baví, i když má zavřeno. Po úspěšném online projektu Muzeum nás baví pro vás máme další možnost, jak si z tepla vašich domovů užít zábavu a zároveň získat spoustu zajímavých znalostí o přírodě a životě kolem nás. Navštivte náš ENVIRONMENTÁLNÍ PORTÁL a zpříjemněte si tuto nelehkou dobu, kterou nyní všichni prožíváme.

V roce 2012 byl Muzeem regionu Valašsko dokončen projekt Environmentální střediska Muzea regionu Valašsko, podpořený Operačním programem životní prostředí. V rámci tohoto byla v MRV vytvořena síť vzdělávacích center a vznikl i samostatný webový portál.

Tento vzdělávací a hravý portál Vám nyní nabízíme on-line. Na portálu se dozvíte spoustu zajímavostí o valašské přírodě a vztahu mezi člověkem a krajinou. Malé děti uvítají jednoduché HRY s environmentální tématikou – pexesa, spojovačky či hádánky. Větší děti si pak mohou zahrát na zámeckého zahradníka či na valašského farmáře. Pro dospělé jsou připraveny komentované VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY expozicemi či našimi parky. Lákadlem je též aplikace KRAJINA V ČASE, kdy jsou pomocí překrývajícího se obrázku ukázána typická turistická místa Valašska vyfotografovaná z jednoho místa v odstupu mnoha desítek let. Pustit si též můžete přírodovědné FILMY z produkce MRV a další.